Wiadomości

Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godzinie 20 zaistniał wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym stało się nieprawdopodobnie głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z podstawowych tematów w otoczeniu wszelkich mediów. Był to 1 wspólny wywiad Harry'ego i Meghan po wycofaniu się pary z królewskiej rodziny a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie rozmowy z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Na rozmowie ujawniły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, w oparciu opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w królewskiej rodzinie stoją raczej po stronie królowej Elżbiety jak i reszty członków rodziny aniżeli Harry'ego i Meghan. Jednak nie da się ukryć, że poparcie jest niezwykle odmienne, w zależności od upodobań politycznych oraz wieku. Media brytyjskie zauważają, iż jeśli tylko Meghan i Harry zapragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili bezwarunkowo swoją możliwość. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła także sferę myśli samobójczych Meghan i tego, iż książe nie zaobserwował wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam twierdzi.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się zbieraniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, namówili czwórkę profesjonalistów omawiających w publikatorach sprawy rodziny królewskiej na omówienie wywiadu dwa dni przed jego publikacją. Eksperci, w tym dawny sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah brak obiektywnego podejścia a z kolei Markle stosowanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan został ukazany w w TVN24 wieczorem. Wówczas wywiad ten obserwowało średnio około 1mln widzów. Stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednocześnie mówi się, jakoby wywiad ten tylko udowodnił informacje dotyczące Oprah jako redaktorki, która może wyciągnąć ze swojego rozmówcy wnikliwie wszystko. Ze względu na szokujące rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wiele razy. Bezsprzecznie można przyznać, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne nieprzerwanie analizowany.

Zostaw komentarz