Znamy już kompozycje grup kwalifikacyjnych do światowych mistrzostw w nożnej piłce, które zostaną rozegrane w 2022 w Katarze

Najbardziej rozpoznawalna dyscyplina sportowa na ziemi to bez cienia wątpliwości futbol. Więc pewnie niewielu zszokuje to, że ogromna ilość sympatyków sportowych rozgrywek oczekiwało na wylosowanie grup eliminacyjnych do światowych mistrzostw, które się odbędą w Katarze w 2022. Swoich rywali w rywalizacji o mistrzowski turniej zobaczyli także polscy piłkarze, którzy myślą o tym, aby dostać się na ten niesamowity turniej. Warto zaznaczyć to, iż awans na piłkarskie mistrzostwa w Katarze, które się rozegrają zimą 2022 roku zdobędzie zaledwie trzynaście reprezentacji z naszego kontynentu. Eliminacje do turnieju mistrzowskiego będą trwać jedynie dziewięć miesięcy. Nasza kadra była dobierana z koszyka drugiego, co znaczyło, że wylosować może co najmniej jednego silniejszego przeciwnika. Ceremonia wyłonienia grup kwalifikacyjnych do mistrzostw świata w Katarze odbyła się w szwajcarskim Zurychu.


Nasza kadra została umieszczona w I grupie, gdzie rywalizować będzie między innymi z drużyną Anglii a także drużyną z Węgier. Oponentami naszej drużyny będą również zespoły Albanii, Andory oraz San Marino. To jest mocno równa grupa eliminacyjna i trzeba podkreślić to, że nasi piłkarze mogą na pewno rozmyślać o walce o dostanie się do głównego turnieju mistrzostw świata. Oczywistym faworytem do wygrania polskiej grupy eliminacyjnej jest angielska reprezentacja, która ma mnóstwo niezwykle utalentowanych piłkarzy. Z wylosowanych oponentów jest więc uradowany trenujący naszą kadrę Jerzy Brzęczek. Nie ma wątpliwości, że dla sporego grona zawodników z reprezentacji naszego kraju będzie to ostatnia możliwość, żeby pokazać się na wielkim turnieju piłkarskim. Polscy sympatycy piłki nożnej bez dwóch zdań mają nadzieję, że nasza drużyna jest w stanie uzyskać promocję na mistrzostwa świata, które się rozpoczną w Katarze za równe dwa lata. Bez wątpienia wszystkie pojedynki okażą się bardzo pasjonujące.

Zostaw komentarz