Sport

Juventus Turyn podzielił się punktami z drużyną z Rzymu

Szczęsny był zmuszony dwukrotnie do wyjęcia piłki z siatki. Zespół naszego bramkarza długo goniła wynik. W drużynie mistrza Włoch gra jednak CR7, który umie zmobilizować drużynę do gry. Na koniec Juventus zdołała doprowadzić do remisu. Mecz dwóch mocnych rywali zakończył się wynikiem 2:2. Juventus Turyn przez 30 minut występował w osłabieniu. Czerwony kartonik otrzymał pomocnik Adrien Rabiot.

Sympatycy Juventusu FC po meczu z Sampdorią mieli nadzieję, że forma ich drużyny uległ poprawie. Gracze Starej Damy zaprezentowali się dużo lepiej niż w ostatnim sezonie. Mecz z Rzymianami był jednak niesamowicie trudny. Piłkarze AS Romy nie planowali podarować trzech oczek drużynie Starej Damy. Ostatecznie starcie skończyło się remisowym wynikiem. Oba kluby są z pewnością ucieszone z ze zdobytego punktu.

Mnóstwo emocji w spotkaniu.

Szczęsny rozpoczął to spotkanie w pierwszym składzie. Warto podkreślić, że Wojtek Szczęsny był niedawno zawodnikiem ekipy z Rzymu. W niedzielę polski zawodnik pokazał się z niezwykle dobrej strony. W wielu akcjach zaliczył fenomenalne interwencje. Cristiano Ronaldo również spisywał się efektownie. W 30. minucie nasz bramkarz musiał wyjąć futbolówkę z siatki. Wtedy arbiter postanowił wskazać na rzut karny dla ekipy gospodarzy.

Do rzutu karnego zdecydował się podejść Vertout. Gracz AS Romy wykonał mocny strzał. Nasz reprezentant był niezwykle blisko obronienia tego strzału. Ostatecznie wleciała do bramki. Juventus FC musiał walczyć o remis. Przed końcówką pierwszej połowy meczu fani mogli widzieć jeszcze dwa skuteczne strzały. Najpierw trafienie zaliczył Cristiano Ronaldo. Zawodnik z Portugalii otrzymał okazję na zdobycie gola z karnego. Arbiter tego meczu zarządził rzut karny po ręce Pellegriniego.

Ronaldo Cristiano nie popełnił błędu i skierował piłkę do bramki. Bramkarz rzymskiego zespołu był w tej akcji bez szans na skuteczną obronę. Uderzenie gracza Juventusu był niezwykle silny. Juventus FC niedługo radował się z remisu. Chwilę po bramce Ronaldo piłkarze Romy wyprowadzili niesamowicie groźną akcję. Futbolówkę do siatki chronionej przez naszego bramkarza wstrzelił Veretout. Nie ma wątpliwości, że był to bardzo porywający mecz. Piłkarze Juventusu Turyn byli zmotywowani, aby wywalczyć chociaż punkt.